Divadlo Metro bylo v pražském Paláci Metro otevřeno v roce 2002 po rozsáhlé rekonstrukci.

Palác Metro je od svého vzniku  významným kulturním i obchodním objektem v centru Prahy, výhodně umístěným  na rozhraní Starého a Nového Města.  Roku 1928 zazářil na Národní tříde a v jeho prostorách zařídil majitel nejprve vyhlášený lahůdkářský obchod, kavárnu, vinárnu a kino pro 1000 návštěvníků.

V prostorách nynějšího Divadla Metro byl na místě původních skladovacích prostor vybudován sál, kde Opltova taneční škola pořádala kurzy společenského tance. V letech 1991–1996 zde sídlilo pantomimické divadlo GAG Borise Hybnera, poté zde bylo otevřeno první pražské Muzeum voskových figur.
V letech 2001–2002 proběhla podle projektu inženýra Ivana Řezáče stavební úprava tohoto suterénního sálu na víceúčelový sál pro Divadlo Metro.

Prostor Divadla Metro – podélný sál s balkónem podél zadní stěny– dnes nabízí možnost různého uspořádání prostoru od divadelního s elevací  přes kongresové,  kavárenské, až po taneční sál. Foyer divadla poskytuje dostatečný prostor pro pořádání rautů. Kromě divadelních představení se zde pořádají konference, prezentace firem a výrobků, valné hromady, školení, semináře, konkurzy, módní přehlídky, rauty a jiná společenská setkání.

Velmi významně se Divadlo Metro dostalo do podvědomí diváků natáčením oblíbených pořadů TV NOVA - Paškál Karla Šípa, Politické harašení Zuzany Bubílkové a MR. GS Richarda Genzera a Michala Suchánka.