NOC DIVADEL 2020

NOC DIVADEL 21.11.2020

Jako každý rok, i letos se účastníme unikátního projektu Noc divadel! Tentokrát na téma Divadlo a jeho udr-život-elnost. Náš program je vhodný pro všechny věkové kategorie, i pro zahraniční hosty. Veškeré informace budou řečeny jak v českém, tak anglickém jazyce.  

17.15 welcome drink - svařené víno na zahřátí

17.15 - 17.50 dílna černého divadla, výroba rekvizit přímo ve foyer divadla, sami si můžete vyzkoušet, jaké to je malovat fluorescenční barvou na rekvizity, výstava původních kostýmů

17.50 dramaturgický úvod k představení

18.05 představení LIFE IS LIFE

19.20 závěrečný workshop

- rezervace nutná přes www.divadlometro.cz nebo na pokladně divadla

- jednotná cena za celý program 249 Kč

Činohra v divadle Metro

Rádi bychom vám pozvali na podzimní termíny:

30. října a 14. listopadu   Žena, která uvařila svého manžela - bude přesunuto!

19. listopadu Tolik hlav

20. listopadu a 19. prosince Slepá láska

 

PODZIM A ZIMA V DIVADLE METRO

OD 1. ZÁŘÍ HRAJEME OPĚT OD 20:00 HODIN NAŠE ÚSPĚŠNÁ PŘEDSTAVENÍ ČERNÉHO DIVADLA! Můžete si vybrat ze tří titulů - LIFE IS LIFE, MALÝ PRINC NA ZEMI a DEJA VU.

Nouzový stav a s ním spojená omezení divadelnímu umění příliš nenahrávají, ačkoliv se konkrétně našeho divadla žádné zásadnější restrikce netýkají. Nicméně i tak jsme nuceni omezit náš provoz. V současné době je divadlo pravidelně dezinfikováno a dle vládního nařízení není možné mít otevřený divadelní bar.

Doufáme, že přes veškerá úskalí si z našich nabízených termínů vyberete!

Můžete nás například navštívit mimo jiné i při tradiční Noci divadel! Tentokrát s podtitulem Divadlo a jeho udr-život-elnost. V rámci programu vám zahrejeme naše nejúspěšnější představení LIFE IS LIFE od 18.00!

Černé divadlo

Dětská představení

Divadelní sezóna 2020/2021

 

Co o víkendu a nejen s dětmi ?

Černé divadlo Metro připravilo pro dětské diváky i pro jejich rodiče, prarodiče či kamarády sérii sobotních odpoledních dětských představení, jejichž příběh osloví každého z vás. Pobavíte se, zasmějete se, navíc vám v rámci workshopu poodhalíme některé triky černého divadla. A kdo chce, může si hraní divadla vyzkoušet přímo na jevišti ! Vstupenky rezervujte v sekci Program
 
Ulice plná kouzel          sobota 21. 3. 2020 od 15.00 - představení bylo odloženo - náhradní termín je 19. 9. 2020 od 15.00
 
Malý princ na Zemi        neděle 27. 12. od 15.00
 
 
MIKULÁŠSKÉ PŘEDSTAVENÍ 
Zdá se vám moc brzy řešit plány na Mikuláše? Naopak! Nejúspěšnější představení černého divadla Ulice plná kouzel odehrajeme pro vás a vaše děti přesně v sobotu 5. 12. od 15.00. Čeká vás speciální prodloužený workshop, kdy si vy i vaše děti mohou vyzkoušet s herci na jevišti kousek představení. Při odchodu bude na děti čekat také Mikuláš s nadílkou! Můžete tak zažít odpoledne plné kouzel a zábavy a zakončit ho procházkou po historickém centru Prahy. Pro rodiče nebude chybět oblíbené svařené víno na zahřátí. Pro prvních 20 vstupenek zakoupených online máme nachystaný dárek, tak neváhejte a zakupte si vstupenky co nejdříve!

 

... a nejen divadlo je v divadle ...

Hledáte příjemný prostor na pronájem? Nabízíme vám prostory našeho divadla, které lze využít pro různé příležitosti. Napište nám a přijďte se na prostory divadla podívat !

 

Černé divadlo pro školy

Zahajujeme již 19. divadelní sezónu a stejně jako v předešlých letech pro vás odehrajeme ve školním roce 2020/2021 sérii představení černého divadla pro školáky i předškoláky a speciálně i pro studenty středních škol. Černé divadlo je pro mnoho Čechů neznámý žánr,  přestože je to druh umění, který nevynechá téměř žádná zahraniční škola při svém výletu do Prahy! Naše představení Ulice plná kouzel, Na výletě v iSvětě a Malý princ na Zemi již viděly tisíce dětí nejen v Praze, ale i v mnoha českých městech. Přijďte i vy !
Začátky představení jsou v 9.30 hodin

ULICE PLNÁ KOUZEL    10.11., 3.12.

MALÝ PRINC NA ZEMI   22.10., 16.12.

NA VÝLETĚ V iSVĚTĚ    25.11., 8.12.

... a naši milí hosté

 

19. 11. 2020       19.00      Tolik hlav   (náhradní termín za 11.5.)

30. 11. 2020       19.00      Domácí štěstí   - ZRUŠENO

 

Pokladna Divadla Metro prodává vstupenky

 

TicketPortal
Ticket Live
Klub Vagon

Víte, že naše černé divadlo má ...

více než
50
let tradice
přes
8 300
odehraných představení doma i v zahraničí
čeká vás
80
minut skvělé zábavy

Výhodná slevová karta pro návštěvníky Prahy

Vstup do  více jak 50 objektů a městská doprava v ceně

Vše, co potřebujete, abyste si užili Prahu. Využijte co nejvíce svůj pobyt v Praze s volným vstupem do nejzajímavějších památek a bezplatnou městskou dopravou po dobu svého pobytu. 

VÍCE O SLEVÁCH

Víte, že naše činohra ....

... má za sebou 18 úspěšných premiér od doby otevření divadla v povodňovém roce 2002 ?

 ... je hrdá na to, že představení Tanec mezi vejci byl poslední divadelní komedií, ve které účinkovala  paní Stella Zázvorková ?

... byla zpestřena natáčením pořadů TV Nova - Politické harašení se Zuzanou Bubílkovou, Paškál Karla Šípa a Mr.GS Richarda Genzera a Michala Suchánka ?

Divadlo Metro sídlí přímo v srdci města,
jen pár metrů od Národního divadla.