O divadle

snowflake
Klimatizované
prostory
coffee-cup
Divadelní
kavárna
free-wifi
Veřejná
wifi
subway
Snadné
spojení MHD
love
Divadlo
v srdci Prahy

Divadlo Metro v únoru 2022 nově otevřelo po generální rekonstrukci svojí stálou činoherní scénu. Na repertoáru divadla najdou diváci zejména komedie s českými a světovými premiérami, ale i známé vyhledávané tituly s celou řadou předních českých umělců. Komorní atmosféra divadla nabízí nerušený výhled ze všech řad, včetně balkónu. V nových komfortních sedačkách najdou diváci maximální pohodlí pro svůj kulturní zážitek. Divadlo Metro sídlí v samém srdci Prahy v budově Paláce Metro na Národní třídě 25 s výbornou dopravní dostupností.

Otevírací doba

Divadlo Metro se otevírá pro diváky společně s divadelní kavárnou a šatnou 1 hodinu před začátkem představení. Vstup do hlediště je umožněn 30 minut před začátkem představení. Buďte prosím ohleduplní a přijďte do divadla včas, abyste nerušili herce a ostatní diváky.

Pokladna

Pokladna se nachází u hlavního vchodu do divadla.
Otevírací doba: Po - Pá 15.00 - 19.00 hod., So-Ne a státní svátky 2 hod. před začátkem představení.
tel.: 277 278 952 e-mail: pokladna@divadlometro.cz

Parkování

Parkování v historickém centru Prahy bývá převážně složité a dostupnost volných parkovacích míst je nejistá. Doporučujeme využít parkování za řekou v přilehlých ulicích za Mostem Legií, případně některé z placených garážových parkovišť. Najít parkování

MHD

Nejbližší stanice metra Národní třída (linka B), dále Můstek (linky A, B). Nejbližší stanice tramvají Národní třída nebo Národní divadlo, linky 1, 2, 9, 12, 18, 22, 23, 25, 92, 93, 97, 98, 99

Pronájem divadla

Prostory Divadla Metro si lze pronajmout pro účely pořádání divadelních představení, zkoušek, či jiných kulturních a společenských akcí, křtů, prezentací, školení a dalších eventů. Přilehlé prostory foyaer a kavárny lze využít k zajištění občerstvení a rautů.

Vybavení divadla

Divadlo Metro je vybaveno novou zvukovou a světelnou technikou odpovídající velikosti prostoru a náročnosti produkovaných divadelních představení. V rámci rekonstrukce divadla byla nově vybudovaná chybějící režijní kabina. Divadlo nedisponuje bezbariérovým vstupem.

Z historie

Z historie

Od roku 1990 působilo v současných prostorách Divadla Metro Studio Gag, pantomimický soubor založený Borisem Hybnerem. V roce 2002 vzniká Divadlo Metro, díky jehož zakladatelům manželům Urbanovým se tehdy černodivadelní soubor Františka Kratochvíla stěhuje z pražské Reduty do protějších prostor Paláce Metro, kde díky tomu vzniklo jedno z nejoriginálnějších černých divadel ležících v centru Prahy. Kromě toho se zde odehrály desítky činoherních představení a na dnes již legendární scéně se během této doby vystřídaly desítky hereckých jmen od Jiřího Štěpničky, Zdeňka Žáka, Jana Přeučila, Ljuby Skořepová až po Stellu Zázvorkovou, která zde také odehrála své poslední divadelní představení ve svém uměleckém životě.