Tisková konference k otevření Divadla

10. 3. 2022

Tisková konference k otevření Divadla

V pondělí 21. února 2022 se v prostorách nově zrekonstruovaného Divadla Metro uskutečnila velká tisková konference ke znovuotevření za hojné účasti médií i herců, kteří v představeních nové stálé scény vystupují.

Zástupci redakcí si prohlédli foyer, sál divadla, herecké šatny i zázemí pro návštěvníky. Usazeni v sále se od vedení scény a ansámblu z pódia dozvěděli základní informace týkající se historie, rekonstrukce, současnosti i plánů Divadla Metro. Včetně plánovaných pěti premiér připravených komedií: Už tě mám dost, Úvěr, Miluji tě, tak se měj, Špinavý obchod, na podzim Dnes večer ovuluji.

Řeč byla i o nově připravovaném komediálním představení Na Vánoce budu gay, který tým pod vedením režiséra Antonína Procházky začne zkoušet po letních prázdninách.

„Převzetí Divadla Metro předcházelo naše několikaleté úspěšné provozování zájezdových představení, se kterými jsme objeli mnohokrát celou ČR a pravidelně hostovali u spřízněných pražských divadel. S přibývajícím počtem her, zvýšeným zájmem o naše představení a rozšiřujícím se hereckým souborem začala vznikat potřeba mít vlastní stálou scénu, vytvořit domovské působiště pro herce a nabídnout divákům v Praze pestrou škálu vyhledávaných komediálních titulů,“ řekl producent a ředitel divadla Jiří Turek.

V rámci renovace byl důraz byl především kladen na nové požadavky a standardy dnešní doby, na bezpečnost a pohodlí diváků a herců. Divadelní sál tak kromě nových pohodlných sedadel, koberců, jeviště, opony, výkrytů, výmalby, dostalo i novou vzduchotechniku, ozvučení a moderní audiovizuální technologii. 

Změnami prošlo i foyer, včetně baru a kavárny, šatny a toalet pro návštěvníky i personální zázemí pro divadelní tým a ve všech prostorách moderní, úsporné a efektivní osvětlení.

 

Divadlo Metro v srdci Prahy
Navštivte Divadlo Metro v srdci Prahy,
s celou řadou předních českých umělců.
Filip Blažek Michaela Dittrichová Robert Hájek Adrian Jastraban Martin Kraus Šárka Krausová (Vaculíková) Ljuba Krbová Zdeněk Maryška Miloslav Mejzlík Denisa Nesvačilová Zbyšek Pantůček Iva Pazderková Kateřina Pechová Milan Peroutka Martin Písařík Antonín Procházka Markéta Procházková Martina Randová Saša Rašilov Lída Rašilovová Denny Ratajský Daniela Šinkorová Jiří Štrébl Martin Zounar